Mark Beardsell  -  Boguslaw Dolny

Ip Man jest czasami określany jako Yip Man . Urodził się 1 października 1893-10-01 i zmarł 2 grudnia 1972-12-02 . Urodził się dla Ip (Yip) Oi Dor i Ng Shui i był trzecim z czworga dzieci. Dorastał w bardzo zamożnej rodzinie w Foshan w prowincji Guangdong w Chinach i otrzymał wyjątkowo wysoki poziom edukacji. Jego starszym bratem był Ip Kai Gak. Jego starszą siostrą była Ip Wan Mei, a jego młodsza siostra Ip Wan Hum. Ip to nazwisko rodowe wypowiadane po raz pierwszy w chińskiej kulturze.

Ip Kai Man był jednym z pierwszych instruktorów sztuk walki lub Sifu, aby publicznie nauczać chińskiej sztuki walki Wing Chun Kung Fu 1 . Miał kilku uczniów, którzy później sami stali się nauczycielami sztuk walki, w tym Bruce Lee.

Kiedy Ip Man miał trzynaście lat, zaczął uczyć się Wing Chun od Chan Wah-shun. Z powodu starości swojego sifu, Ip Man musiał nauczyć się wielu swoich umiejętności i technik od drugiego najstarszego ucznia swojego mistrza, Ng Chung-soku. Trzy lata po treningu Ip Man zmarł Chan Wah-shun. Jednym z jego umierających życzeń było, aby Ng kontynuował trening Ip.

W wieku 15 lat mężczyzna przeprowadził się do Hongkongu z pomocą krewnego Leung Fut Tinga. W wieku szesnastu lat Ip Man uczęszczał do szkoły w St. Stephen's College w Hongkongu. Była to szkoła średnia dla zamożnych rodzin i obcokrajowców mieszkających w Hongkongu. Według dwóch synów Ip Mana ( Ip Ching i Ip Chun), podczas gdy w St Stephen's Ip Man interweniował po zobaczeniu, jak funkcjonariusz policji zagranicznej bije kobietę. Historia głosi, że policjant próbował zaatakować Ip Mana, który użył swoich sztuk walki, aby obalić oficera, w którym to momencie Ip Man i jego kolega z klasy pobiegli do szkoły. Mówi się, że kolega z klasy opowiedział starszemu mężczyźnie, który mieszkał w tym samym bloku. Ip Man został zaproszony do spotkania z tym mężczyzną, który zapytał Ip Mana o sztukę walki, którą studiował. Ip powiedział mu, ale powiedział, że nie zrozumie. Mężczyzna poprosił Ip Mana, aby pokazał mu swoje pierwsze 2 formy (Sil Lim Tao i Chun Kiu). Mężczyzna powiedział następnie Ip Manowi, że jego formy „nie były zbyt wielkie”. Ip Man został następnie zaproszony do Chi Sau (forma treningu polegająca na kontrolowanym ataku i obronie). Ip Man widział to jako okazję do udowodnienia, że ​​jego Kung Fu jest dobry, ale został pobity już po kilku uderzeniach. Okazało się, że starszy człowiek był starszym uczniem swojego mistrza (i tak, zgodnie z chińską tradycją wujek wojenny Ip Mana lub Sibaka), Leung Bik, syn mistrza swojego mistrza Leunga Jana. Po tym spotkaniu Ip Man kontynuował naukę treningu od Leung Bik. Ip Man sam opowiada historięwywiad z Martial Hero Magazine , chociaż na swoim koncie nie wspomina o walce z policjantem i twierdzi, że to dlatego, że zawsze sprawiał kłopoty w szkole, gdy jego przyjaciele rozmawiali o nim z Leung Bikiem. W wieku 24 lat Ip Man powrócił do Foshan, jego umiejętności Wing Chun znacznie się poprawiły.

W Foshan Ip Man został policjantem. Nie prowadził formalnie szkoły Wing Chun, ale uczył kilku swoich podwładnych, przyjaciół i krewnych.

Kwok Fu i Lun Kai (2 uczniów i przyjaciół Ip Man) kontynuowali nauczanie własnych uczniów. Sztuka Wing Chun w rejonie Foshan i Guangdong została głównie przekazana przez te dwie osoby.

Ip Man poszedł do wiejskiego domu Kwok Fu podczas okupacji japońskiej. Dopiero po wojnie wrócił do Foshan, aby ponownie podjąć pracę policjanta.

Podczas pobytu w Foushan Ip Man poznał Yuen Kay Shan i zaprzyjaźnili się, mimo że pochodzili z różnych linii Wing Chun. Ip Man i Yuen Kay Shan zbliżyli się na tyle, że nauczył Ip Mana, aby Yeun Kay Shan uczył swojego syna, Ip Chuna, pierwszej formy sztuki [2] . Pod koniec 1949 r. Chińska partia komunistyczna wygrała wojnę domową w Chinach. Ip Man, będąc oficerem przeciwnej partii politycznej Kuomintang, postanowił uciec do Hongkongu bez swojej rodziny, gdy komuniści przybyli do Foshan. W Hongkongu Ip Man otworzył szkołę sztuk walki Wing Chun.

Początkowo biznes był kiepski, ponieważ jego studenci zwykle przebywali tylko przez kilka miesięcy. Dwukrotnie przeniósł szkołę na Hoi Tan Street w Sham Shui Po, a następnie na Lee Tat Street w Yau Ma Tei. Do tego czasu niektórzy z jego uczniów byli na tyle wykwalifikowani, że mogli założyć własne szkoły.

Niektórzy studenci i potomkowie Ip Mana porównali swoje umiejętności z innymi sztukami walki w walce. Początkowo wielu zostało pokonanych, ale później, przed śmiercią Ip Mana, ich zwycięstwa nad innymi sztukami walki pomogły wzmocnić reputację Ip Mana jako nauczyciela.

W 1967 roku Ip Man i niektórzy z jego studentów założyli Stowarzyszenie Atletyczne Hongkong Ving Tsun .

W 1972 r. Ip Man doznał raka, a następnie zmarł 2 grudnia tego samego roku. Około 6 tygodni przed śmiercią poprosił 2 synów i jego ucznia Lau Hon Lam, aby sfilmowali go podczas wykonywania przez niego praktyki Wing Chun. Zarządzał tylko Sil Lim Tau, Chum Kiu i Manekiną. Wynika to z tego, że odczuwał duży ból, był słaby i chwiejny na nogach. Zamierzał wykonać Biu Gee, formę noża i długi kij. Jednak arcymistrz Ip Chun, Ip Ching i Sifu Lau Hong Lam powstrzymali Ip Man, ponieważ Biu Gee, noże i forma o pełnym biegunie wymagają dużo energii do wykonania. Ip Man miał wielu uczniów i martwił się, że niektórzy z nich dostosowują system z powodu swojej niepełnej wiedzy i uważali, że filmowanie to jedyny sposób na powstrzymanie oszustów i oszustw.

Ip Chun - urodzony w 1924 r. W Foshan w regionie Delta Zheyieng w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Zaczął studiować Wing Chun ze swoim ojcem, gdy miał 7 lat, jednak przyznaje, że tak naprawdę nie chciał się uczyć w tym czasie i że pamięta stosunkowo niewiele z tego wczesnego nauczania. Kiedy chiński komunista odniósł zwycięstwo w chińskiej wojnie domowej w 1949 r., Komuniści zaczęli prześladować bogatych, wpływowych i wszystkich związanych z chińskim nacjonalistą. Ponieważ Ip Man był zarówno bogaty, jak i kapitanem lokalnych patroli policji w Foshan, poczuł się zmuszony do opuszczenia Chin kontynentalnych, ostatecznie osiadł w Hongkongu po krótkim pobycie w Makau z przyjaciółmi.

Ip Ching - (urodzony w Fatsan, Chiny w 1936 r.) Jest drugim najstarszym synem Yip Mana. W młodym wieku Ip Ching rozpoczął szkolenie wraz ze swoim bratem Ip Chunem, pod kierownictwem swojego sifu Yip Mana (także jego ojca). Nie trwało to jednak długo, ponieważ jego ojciec musiał wyjechać i udać się do Hongkongu w poszukiwaniu lepszego życia dla swojej rodziny. W 1962 roku Ip Ching i jego starszy brat Ip Chun zostali ponownie połączeni z ojcem w Hongkongu. Obaj wznowili szkolenie pod bezpośrednim kierownictwem Ip Mana. Ip Man uczył w swoim domu, a dziś tutaj mieszka Ip Ching. Oprócz nauki Wing Chun w domu swojego ojca, Ip Ching był także zapalonym obserwatorem ojca, który uczy innych uczniów. Z kolei zyskuje cenny wgląd w metody nauczania jego ojca. W 1972 roku zmarł wielki mistrz Ip Man

Samuel Kwok -

Samuel Kwok urodził się w Hongkongu 6 kwietnia 1948 r. Jako syn ministra Kościoła. Po przejściu na emeryturę w NHS jest instruktorem sztuk walki i uczy Wing Chun na całym świecie.

Zainteresowanie sztukami walki rozpoczął od najmłodszych lat, jego pierwsze doświadczenie odbyło się w Białym Żurawiu Kung Fu, pod kierunkiem wuja Luk Chi Fu. Trening Wing Chun rozpoczął w 1967 roku pod kierunkiem Chan Wai Ling w Hongkongu.

W 1972 r. Samuel Kwok przyjechał do Wielkiej Brytanii, aby studiować pielęgniarstwo psychiatryczne i prowadzić nowe życie. Mieszkając wtedy w Londynie, poszedł do kościoła wielebnego Kao, który opowiedział mu o jednym ze zborów, nauczycielu Wing Chun o imieniu Lee Sing, który zaczął uczyć Samuela Kwoka w 1973 roku.

W 1978 roku, powracając do Hongkongu w nadziei na znalezienie prawdziwego źródła Wing Chun, Lee Sing Samuel Kwok przedstawił Ip Chun; który w tym czasie dołączał do Stowarzyszenia Sztuk Walki Ip Man. Było to podczas drugiego spotkania z Ip Chunem, który zaoferował nauczenie Samuela Kwoka technik Dummy Drewnianej, zdając sobie sprawę, że otrzymał wielki zaszczyt, który zaakceptował. W tym czasie Ip Chun uczył tylko w niepełnym wymiarze godzin.

Przez kilka następnych lat Samuel Kwok prowadził prywatną naukę od Ip Chuna, a po zdobyciu poziomu mistrzowskiego w Wing Chun otworzył swoją pierwszą szkołę w Hongkongu i wkrótce potem jego uczniowie zaczęli wyrobić sobie markę na turniejach i pokazach w kolonia.

Po powrocie do Wielkiej Brytanii w 1981 r. Został mianowany przez arcymistrza Ip Chuna przewodniczącym i starszym zagranicznym przedstawicielem Stowarzyszenia Sztuk Walki Ip Chun.

Po osiedleniu się w Wielkiej Brytanii mistrz Kwok zaczął uczyć Wing Chun prywatnie, ale później otworzył swoją pierwszą szkołę, po wielkim popycie ze strony wielu entuzjastów sztuk walki. Starając się promować tradycyjny Wing Chun i jego Si-Fu, w 1981 r. Mistrz Kwok przeprowadził pierwsze z wielu seminariów w Wielkiej Brytanii dla arcymistrza Ip Chuna.

W 1991 roku mistrz Kwok zaprosił zarówno arcymistrzów Ip Chuna, jak i Ip Chinga do Wielkiej Brytanii, aby zorganizowali pierwsze wspólne seminaria w całym kraju. To była pierwsza wizyta arcymistrza Ip Chinga w Wielkiej Brytanii.

W 1994 r. Mistrz Kwok wrócił do Hongkongu, aby uczyć się u arcymistrza Ip Chinga. Również w 1994 r. Mistrz Kwok przedstawił Steve'a Lee Swifta z Nowego Jorku wielkiemu mistrzowi Ip Chunowi i pomógł zorganizować bardzo udane seminaria w Ameryce, prowadzone przez arcymistrza Ip Chuna.

W 1995 roku ponownie arcymistrz Ip Ching został zaproszony przez mistrza Kwoka do Wielkiej Brytanii, aby poprowadzić kilka seminariów w całym kraju, ale tym razem towarzyszył mu arcymistrz Chu Shon Tin, jeden z pierwszych studentów w Hongkongu zmarłego arcymistrza Ip Mana.

Również w 1995 r. Dwaj znani bracia, arcymistrz Ip Chun i Ip Ching odwiedzili Chicago, aby uczyć razem po raz pierwszy w Ameryce. Ponownie tę wizytę zorganizował i asystował mistrz Samuel Kwok.

Stowarzyszenie sztuk walki Samuel Kwok Wing Chun stało się obecnie jedną z największych organizacji Kung Fu w kraju. Ze studentami w Europie, USA, Afryce Południowej i Australii; teraz stał się międzynarodowy. Chociaż mistrz Kwok ma u niego wielu uczniów, zawsze pozostawał wierny prawdziwej tradycji Wing Chun i nadal prowadzi zajęcia osobiście.

W 1998 r. Mistrz Samuel Kwok otrzymał tytuł licencjata z Manchester University za osiągnięcia w życiu i promocję sztuk walki. Dziś mistrz Kwok stale promuje Wing Chun na całym świecie, prowadząc i organizując seminaria, konkursy, pokazy, książki, filmy i pomagając BCCMA promować chińskie sztuki walki. Pomaga także organizować wycieczki i szkolenia w Hongkongu z arcymistrzem Ip Chingiem dla swoich uczniów, pokazując, że podobnie jak on sam chce, aby jego uczniowie skorzystali z tego wielkiego mistrza z pierwszej ręki.

Mark Beardsell rozpoczął podróż do sztuk walki rozpoczęła się w 1971 roku. Uczył się wielu rodzajów sztuk walki, na przykład Akido, Karate i Jodo.

W 2006 roku zainteresował się chińskimi umiejętnościami kung-fu nie tylko sztuk walki, ale także filozofią. rozpoczął naukę Wing Chun w tym samym roku. Nie było żadnych szkół Wing Chun, w których mieszka, więc zwrócił się do Internetu i wypróbował kilka kursów na odległość, ale tak naprawdę nic nie znaczyły, naprawdę chce się rozwijać właśnie wtedy zmienił kurs na odległość sifu phil bradley i po prostu był coraz lepszy, ale aby poprawić chi chi, przy wsparciu w tym momencie uzupełniającym couse do poziomu siu nim tau otworzył własny drzwi dla studentów, aby dać mu szansę na ulepszenie chunięcia skrzydeł.

Obóz letni AWCA 2008 w Phoenix w Arizonie, podczas gdy w Arizona Wing Chun Association brał udział w szkoleniach w Chigago, Arizonie i Karolinie Północnej, a pod koniec 2008 roku przez 2 lata z AWCA chciał nauczyć się formy manekina, ale AWCA ma zastosował surową politykę progresywną, więc spojrzał w kierunku bardziej tradycyjnych stylów i stwierdził, że sifu Sam Chan w Michigan ma program certyfikacyjny, więc po ponownej certyfikacji siu lim tau i Chum Kiu postanowił nauczyć się swojej formy manekina, a następnie w kwietniu 2009 r. uczęszczając na obózy treningowy z arcymistrzem Samuelem Kwokiem, a on został formalnym uczniem arcymistrza Samuela Kwoka, i jego podróż zaczyna się. Jako uczeń otrzymał imię, które najbardziej mu odpowiada, a było to Kwok Chung Yin, Yin oznacza dobre dla / z ludźmi.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now